Hibiscus Tea Organic
from
excl. VAT
incl. VAT
from
excl. VAT
incl. VAT
/
Calculating delivery date...
Browse to
More Information
| Article number | 61680-conf |
|---|---|
| Product form | Whole |
| Ingredients | Hibiscus |
| Special Properties | BIO |
| Country of cultivation | Burkina Faso, Egypt, Sudan |
| Brand | VehGro |
| HS-Code | 09109991 |
| Private Label possible? | Yes |
| Recommended use | infusion, 1 - 3 g in 200 mL |
| Energy (kcal/kJ) | 63 kcal / 264 kJ |
| Fats | 0 g (saturated: 0 g) |
| Carbohydrates | 12 g (sugar: 12 g) |
| Fibers | 2 g |
| Proteins | 2 g |
| Salt | 0 g |
Reviews
Write Your Own Review
Hibiscus Tea Organic