Blue Fenugreek Powder Organic
from
excl. VAT
incl. VAT
from
excl. VAT
incl. VAT
/
Calculating delivery date...
Browse to
More Information
| Article number | 61700-conf |
|---|---|
| Product specification | Specsheet |
| Product form | Powder |
| Ingredients | Fenugreek (leaves) |
| Special Properties | BIO |
| Country of cultivation | Germany |
| Brand | VehGro |
| HS-Code | 09109991 |
| Private Label possible? | Yes |
| Energy (kcal/kJ) | 275 kcal / 1145 kJ |
| Fats | 4 g (saturated: 1 g) |
| Carbohydrates | 22 g (sugar: 4 g) |
| Fibers | 38 g |
| Proteins | 19 g |
| Salt | 0 g (sodium: 959 mg) |
Reviews
Write Your Own Review
Blue Fenugreek Powder Organic